FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

7 Eylül 2016 Çarşamba

Güney Kore müzik grubu - BlackPink


Black Pink ile ilgili görsel sonucu

Evet,bir müzik grubu daha.Evet,içinizden çoğunuz artık bu tür müzik grupları ile ilgili yazılardan bıkmış ola bilirsiniz,ama ben hala yazacak böyle gruplar buluyorum.Ama söz veriyorum,bu elimdeki son grup,yani bundan sonra sadece başka bir grup bulduğumda yazacağım.

Bu grup hakkında bir süredir yazmak istiyordum.Ama şimdi yazıyorum çünkü daha önce yazmam gereken daha iyi gruplar vardı.


Black Pink ile ilgili görsel sonucu

BlackPink,yeni çok yeni bir k-pop grubu.Grup Güney Koreli olup,Güney Kore'den,Yeni Zelanda,Avustralya ve Tayland'dan üyeler bulundurmaktadır.Dört kız üyeden oluşan grup,sekiz ağustosta resmi çıkışını Square One adlı albüm ile yapmıştır.Albümde iki şarkı,Boombayah ve Whistle vardır.Grup YG Entertainment tarafından kurulmuştur.Üyeler,Jisoo,Jennie,Rose ve Lisa'dır.

Benim düşüncelerime gelirsek,grup güzel,gerçekten güzel.Üyeler de güzel,klipler çok güzel.Çok sevdiğim danso stili değil,ama şarkıları bağımlılık yapıyor.Şarkılarına yapılan bir kaç reaksiyon videosunu falan izledim,herkes çok beğenmiş.Ben de çok beğendim.

Boombayah'ı dinlemek için: www.youtube.com/
Whistle'ı dinlemek için: www.youtube.com/
Türkçe Vikipedisi için: tr.wikipedia.org
Üyelere geçelim.

Jisoo


Black Pink jisoo ile ilgili görsel sonucu

Gerçek adı:Kim Jisoo (Hangul: 김지수)
Doğum tarihi:20 haziran 1995 (21 yaşında)
Doğum yeri:Seul,Güney Kore
Hakkında:Çıkıştan önce çok sayıda ticari reklam filmlerinde boy göstermiş bilhassa oyuncu Lee Min Ho ile birlikte Samsonite RED reklamı ve YG Entertainment’in erkek gruplarından iKON’un Smart Uniform reklamı en bilinenleridir.Ayrıca YG bünyesindeki grupların kliplerinde de oynamıştır; Epik High'ın "Happen Ending" ve Hi Suhyun'ın "I'm Different" kliplerinde.2015’de aynı şirkette yer aldığı sunbaeleri Sandara Park ve Kang Seung-yoon ile KBS dizisi olan The Producers de konuk oyuncu olarak ilk kez rol almıştır.
Pozisyonu:Grubun yüzü

Jennie
Black Pink jennie ile ilgili görsel sonucuGerçek adı:Jennie Kim ( Hangul: 김제니)
Doğum tarihi:16 Ocak,1996 (20 yaşında)
Doğum yeri:Yeni Zelanda
Hakkında:Çıkış yapmadan önce G-Dragon’un “That XX” parçasının klibinde yer almıştır.Ayrıca Lee Hi'nin "Special"ı, Seungri'nin "GG Be"si ve G-Dragon'ın "Black" şarkılarında yer almıştır
Pozisyonu:Rapper

Rose 


Black Pink rose ile ilgili görsel sonucu

Gerçek adı:Roseanne Park (Hangul: 박채영) 
Doğum tarihi:11 şubat 1997 (19 yaşında)
Doğum yeri:Avstralya
Hakkında: G-Dragon’un “Without You” şarkısında yer almıştır. Ayrıca şarkının isminde adı yerine “? of YG New Girl Group” yazılarak gizemi BlackPink olarak çıkış yapana dek korunmuştur.
Pozisyonu:Ana vokal
Lisa


Black Pink lisa ile ilgili görsel sonucu

Gerçek adı:Lalisa Monobal (Thai: ปราณปริยา มโนบาล )
Doğum tarihi:27 mart 1997 (19 yaşında)
Doğum yeri:Tayland
Hakkında:5 yılı aşkın süredir YG Entertainment'de stajyerlik yapmıştır. GOT7'ın üyesi olan BamBam ile çocukluk arkadaşı olup We Zaa Cool dans ekibinde de birlikte yer almışlardır. YG Entertainment 2010 yılında yaptığı YG Tayland elemelerinden geçen tek kişidir. Big Bang üyesi Taeyang'ın 2013 yılında yayınlanan "Ringa Linga" klibinde yer almıştır.
Pozisyonu:Ana dansçı,grubun en küçüğü

Evet,bu kadar.Sanırım benim favorim Lisa.Ben grubu beğendim,ya siz?Hiç duymadıysanız ve k-pop'u biraz olsun seviyorsanız bir deneyin.

Başka yazılarda görüşmek üzere,kendinize iyi bakın,hoşça kalın!
Linkler:
Grubun resmi sitesi
Grubun resmi Youtube kanalı
Grubun resmi İnstagram sayfası
Grubun resmi Facebook sayfası

4 yorum:

 1. oyyyy ne de şirinmişler de miii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yaa çok şirinler,Fudanjuku kadar değil tabii. :) Benim favorim Lisa. :)

   Sil
 2. Hepsini çok seviniyor ve beğeniyorum.Bazen onların yanlarında kalmak bile istediğim oluyor.Hepsini ne kadar çok sevsem de Lisa nın yeri ayrı benim için ��İnşallah bir gün Güney Kore ye gidebilirim

  YanıtlaSil
 3. Hepsini beğeniyor ve seviyorum ama Lisa ayrı benim için��İnşallah bir gün Güney Kore ye gidebilirim.Bazen onlarla birlikte yaşama isteğim oluyor kiiiiii anlatamaam��

  YanıtlaSil

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...