29 Mayıs 2015 Cuma

İzledik bitti-Hadi İnşallah-PuCCa-Küçük Aptalın Büyük Dünyası Filmde PuCCa adındaki bunalımdaki bir genç kızın başına gelen bir olay ve bu olayda aşık olduğu bir genci ayartma çabaları bizlerle oluyor. Hadi İnşallah izle filminde bu genç kız uzun yıllar yaşadığı Ankara'dan ayrılmak zorunda kalmıştır. Bu ayrılığın nedeni ise buradaki erkek arkadaşı ile yollarının ayrılmasından kaynaklıdır. Bu yüzden depresyona giren ve bu bunalımlı halleri ile İzmir'e gelerek burada yaşamaya başlayan genç kız artık eline ne gelirse yemeye ve sabah akşam evde oturmaya başlamıştır. Hadi İnşallah yerli filminde de bu yüzden giderek genişleyen kalçaları ve şişen göğüsleri ile artık umutsuz vaka halini alan kız ailesinin zorlaması ile bir yerel televizyon ile iş görüşmesine gider. O da ne işte aradığı mutluluk kaynağı oradadır. Takma ad olarak pekmez demeyi seçtiği bir yağız delikanlı ile karşılaşır ve onunla evlenmek için elinden geleni arkasına koymayacaktır. Ancak öncelikle güzel ve alımlı bir bayan olan ve de ona da bayan kaltak demektedir işte o bayanı saf dışı bırakmalıdır.


Eveet,herhalde hepiniz yeni vizyona çıkmış Hadi İnşallah hakkında bir şeyler biliyorsunuzdur.Hatta eminim çoğunuz orada sinemada izlemişsinizdir.
Biz de ancak dün izleme fırsatı bulduk.Film çok komik,çok eğlenceli ve kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri diyeceğim ama onların hepsini başkalarından duymuşsunuzdur.Film Selin Işığın Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabından uyarlanmış.Meşhur PuCCa'yı da tanıyorsunuzdur herhalde.Çok başarısız ve hiçbir ilişkiyi doğru düzgün yürütmeyi becerememiş PuCCa,kendisi de itiraf etmektedir ki, birazcık geri zekalıdır.Ama sonunda Pekmez gibi bir erkeği bulmayı başarmıştır. :)
Selin Işığın,yani PuCCa'nın bloğunda yazdıklarının birleşip kitap haline getirildiği Küçük Aptalın Büyük Dünya'sının biraz da değiştirilmiş bir versiyonu olan Hadi  İnşallah,hem güldürüyor,hem de azıcık duygulandırıyor.Ama daha çok güldürüyor ve karnınıza ağrı girene kadar kahkaha atmanıza sebep oluyor. :)

Ne de olsa çoğunuz izlemişsinizdir diye filmde olanlardan bahsedeyim diyorum ama belki bunu hiç izlememiş biri okuyordur,spoiler olmasın şimdi.O yüzden izleyin ve kendiniz görün diyor,film hakkında tam garanti veriyor ve kitabını okuyup bitirmek için sabırsızlanıyorum.İkinci kitap hakkında daha çok meraklıyım. :)

İşte o yüzden hepinize iyi günler diliyor ve iyi seyirler diyerek yazımı burada bitiriyorum. :)
Logo Design by FlamingText.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...