3 Haziran 2015 Çarşamba

Okuduk bitti- Julia Quinn - Sonsuz Sevgilerimle


Çok Sevgili Bayan Bridgerton,
Uzun süredir yazışıyoruz ve henüz resmi şekilde tanışmış değiliz. Sizi tanıyor gibi hissediyorum. Umarım siz de benim gibi hissediyorsunuzdur.Münasebetsizlik ediyorsam beni bağışlayın fakat sizi Romney Malikânesi'ni ziyaret etmeniz için davet etmek istiyorum. Umarım, belli bir zaman sonra da birbirimize uyduğumuza karar veririz ve benim eşim olmayı kabul edersiniz.
Sör Phillip Crane

 Sör Phillip, Eloise Bridgerton'ın evde kaldığını biliyordu ve evlilik teklifini kabul edecek kadar sıradan,daha da önemlisi çaresiz olduğunu düşünmüştü. Ve fena halde yanılıyordu. Bu güzel kadın kapısında belirip nefes almadan konuşmaya başladığında tek istediği onu öpmekti.Bu Sör Phillip denen adam onun çıldırdığını mı sanıyordu? Eloise Bridgerton daha önce karşılaşmadığı bir adamla evlenemezdi! Ancak tekrar düşündü... ve merak etmeye başladı... Öyle ki gecenin bir yarısı bir araba kiralayıp hayalindeki kusursuz erkeğe gidecek kadar. Ve fena halde yanıldı. Hayalindeki adam bu kadar sevimsiz ve kaba değildi. Elbette Phillip yakışıklıydı ama Londra'daki centilmenlerden farklı olarak iri yarı, sert ve bakımsızdı aynı zamanda. Ne var ki gülümsediğinde... ve onu öptüğünde... kendinden geçiyor ve düşünmeden edemiyordu: Phillip gerçekten onun için mükemmel erkek olabilir miydi? 
Eveet,bu da bitti.Ablamla okuduk ama aslında ilk önce Julia Quinn kitapları hakkındaki önyargımı düşününce bunu nasıl bitirdim ablamla birlikte hiç anlayamadım.Ki bu Aslının tavsiye ettiği bir şeyi ilk yapışım değil.Daha önce de böyle yaptım ve inanın Aslı hiç yanılmıyor. :)

Herneyse,gelelim kitabımıza.Çok ama çok güzel.Ona 5 puan veriyorum.Bizimle.Ay,kendimi moda yarışmalarındaki jüriler gibi hissettim. :D

Şaka bir yana,gerçekten Julia Quinn yine iyi bir iş çıkarmış.Zaten öyle olmasaydı Aslı bunu okumaz ve bana da birlikte okumamızı tavsiye etmezdi,değil mi? :)

Kadının çok güzel bir mizah anlayışı var.İnsanı çok ama çok fazla güldürüyor.Eğer hala okumadıysanız,okuyun kesinlikle.Pişman olmayacaksınız. :)

Kitaptan aldığım tavsiye ise tam olarak şu:Bir kadın ve bir erkek ne kadar kötü bir durumda,çirkin ve ya yaşlı olsalar da her zaman evlenebilirler.Ki bu da her zamanki gibi yine aşkın yaşı yoktur gibi bir sözü akla getiriyor.Birden bilgeleştim bakın. :D

Neyse,benden bu kadar.Okuyun,kesinlikle okuyun.Okumazsanız sizi gebertirim. :) :) :)


Keyifli Okumalar! 

Logo Design by FlamingText.com


2 yorum:

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...