FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

25 Mart 2014 Salı

Okuduk bitti-Athena'nın işareti


 
Annabeth dehşet içinde. Hera sağ olsun, altı aylık ayrılıktan sonra tam Percy'yle yeniden bir araya geleceklerken Jüpiter Kampı onlarla savaşa hazırlanıyor. 2. Argo, ateş püskürten gemi başı Festus ile birlikte ne yazık ki hiç de barışçıl bir görünüme sahip değil. Annabeth, JASON'ın güverteden Romalılara barış sinyalleri vermesini umuyor.

Ancak bu, tek sorun değil. Cebinde annesinin, her hatırladığında sinirlerini bozan hediyesini taşıyor: Athena'nın İşareti. Yedi melezi Ölümün Kapıları'na götürecek kehanet zaten ürkütücü. Bunun üstüne Athena ondan neden bu kadar tehlikeli bir görev bekliyor ki?

Ancak Annabeth'in en büyük korkusu, PERCY'nin değişmiş olması.
Ya Percy artık bir Romalı olduysa? Ya eski arkadaşlarına artık ihtiyaç duymuyorsa? Savaşın ve bilgeliğin tanrıçasının kızı Annabeth, doğuştan bir lider olduğunu biliyor. Ama yanında Yosun Kafa olmadan hiçbir yere adım atmak istemiyor.

Dört farklı melezin bakış açısıyla yazılmış olan Athena'nın İşareti, kadim topraklara, Roma'ya kadar uzanan efsanevi bir macera. Çok önemli buluşlar, insanı dehşete düşürecek fedakârlıklar ve akla hayale gelmeyecek korkular, kehanetteki yedi melezi bekliyor.

Buyurun 2. Argo'nun güvertesine, eğer cesaretiniz varsa.


 Herkese merhaba bu gün Athena'nın işareti isimli kitabın eleştirisini paylaşmak isterim.Athena'nın işareti'nin ne olduğunu okuyanlar bilir.Okumayanlar için ise anlatayım.

Athena'nın işareti bir drahmi'dir.Bu drahmi Athena'nın bir çocuğu olan Annabeth'e verilmişdir.Annabeth Athena'nın Athina'da olan ama şimdi kaçırılmış olan heykeli Athena Partenos'u bulmalıdır.Annabeth yolda annesini görür.Annesi Athena yıkılmış durumdadır ve evini aryıyordur.Garip bir şekilde Annabeth'i tanımıyor gibi konuşuyor bir de.Annabeth'e Drahmi'yi verip ona intikamını almasını söyler.Böylece Annabeth drahmi'yi alır ve maceramız başlar.

Bu arada Yunanlılar, Roma'ya gitmek için yola çıkmıştır.Roma'ya girdiklerinde de arada bir olay olacak ama onu da size söylemeyeceğim.Böylece 7 melez yola çıkar.


Kitabı okumanızı tavsiye ederim.Percy Jackson'un her kitabı gibi Athena'nın işareti de harika bir kitap.Bu kitabı okumak isterseniz  canavar sayfam webcanavari.net'e uğrayınız. :D

-Alida-
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...