FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

11 Mart 2017 Cumartesi

Okudum Bitti - Deborah Harkness - Cadıların Keşfi (Ruhlar Üçlemesi #1)


Deborah Harkness Cadıların Keşfi ile ilgili görsel sonucu

Herkese merhaba!

Evet arkadaşlar Cadıların Keşfi'ni en nihayetinde bitirmiş bulunuyorum.Bir türlü bitmiyordu,sonunda bitti.Rahatladım yaa.

644 sayfa.Ara ara sıkıldığım da oldu.Hatta bir ara dedim ben bunu bırakayım mı?Ama dedim madem başladık bitirelim.Sonra koşarak kaçarım seriden.

Aslında seri üç kitapcık,ama ilk kitabı böyle zor okuduysam,diğerlerini ne zamana bitiririm diyerek elimi seriden çektim.

Şimdi,Cadıların Keşfi'ne gelirsek.Çok çok güzel bir kitaptı,ama fazlasıyla tarih vardı.Dediğim gibi ara ara çok sıkıldım,böyle bir devam edemedim.Ama sonunda bitirdim.Hoşuma gitti mi?Evet.Kitapta kullanılan simya konusu,işte tarih konusu,ara ara karakterler tarafından söylenilen şiirlerden alıntılar falan,hepsi çok güzeldi.Beğendim yani.

Ama,şimdi seriye devam edecek miyim?Hayır.Bunun ilk sebebi dediğim gibi sıkılmış olmam.İkincisi sebebi şu an direk ikinci kitaba geçecek kadar merak etmemem.O kadar heyecanlı değilim.Ben Ayın Kız Kardeşleri serisini bitirene kadar bekleyebilir yani.Belki sonra.

Bu aralar,ayrıca,seri olmayan kitaplara da yönelmek istiyorum.Bu yüzden bir an önce,Ayın Kız Kardeşleri serisine devam etmek ve daha sonra da çok ilgimi çeken Özlem Anar'ın Aşık Kedi kitabını okumak istiyorum.

Evet,ben kitabı beğendim.Tavsiye ediyorum,okuyun.Kitapta özellikle nasıl harika insan bunlar dediğim Ysabeau,Marthe,Matthew(baş karakter olur kendisi,bayıldığım adam),Diana'nın büyükannesi,Bridget Bishop gibi harika,müthişmel karakterler vardı.Okunur bu kitap.

Diana ara ara beni biraz delirtse de,yine de baş karakter olarak gerçekten güçlüydü.Matthew ile aralarında gelişen aşkın anlatılışı büyüleyiciydi,yani böyle zevk aldım bazı bölümlerde.

Kitabı uydu mu bilmem ama Keyakizaka46 Silent Majority,Happiness Ordinary Girls ve Fudanjuku Noraneko Maria ile okudum.Ben onlarla okurken gerçekten sevdim.Özellikle Silent Majority bence uydu.

Okuyun arkadaşlar.
Başka yazılarda görüşmek üzere!
Jaa ne minna! ^_^
Logo Design by FlamingText.com

6 yorum:

 1. hoş, eplenceli bir seriye benziyor.güçlü karakterleri severim. sende beğendiğine göre bir şans verilebilir. paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten eğlenceli bir seri.
   Ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. yaa baksanaa ana sayfanda solda kocaman bir mallard afişi çıkıyor ve yazılarının bir kısmı okunmuyooor onu biraz küçültseneeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende küçülüyor o sen açınca küçülmüyor mu?Bende küçük görünüyor,yazılar okunuyor.Sende küçülmüyor mu?
   Bu arada teşekkürler.

   Sil
  2. hımm bikaç kez üstüne tıklayınca küçüldüü :)

   Sil
  3. Haber verdiğin için teşekkürler yeniden :)

   Sil

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...