FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

7 Aralık 2016 Çarşamba

Yasmine Galenorn - Değişim (Ayın kız kardeşleri #2)


Yasmine Galenorn değişim ile ilgili görsel sonucu

Herkese merhaba,
Dün şu an okumakta olduğum Ayın Kız Kardeşleri serisinin ikinci kitabı olan Değişim'i bitirdim.Dün üşenmem ve hakikaten yoğun olmamdan dolayı yorumu şu an yazıyorum.

Kitaptan bahsetmeden önce bir konudan bahsetmek istiyorum.Gerçekten bu aralar pek kitap okuyamıyorum.Ve ayrıca kitabı yavaş okuyan(bu yanımdan nefret ediyorum) biri olduğum için kitapları pek çabuk bitiremiyorum.Yaz sonundan beri j-pop'a(japon popuna,japonca müziklere),k-pop'a(Güney Kore popuna,Güney Kore'nin müziğine) ve dansou'ya(Japonya'daki erkek gibi giyinen kız konsepti) takmış olduğumu biliyorsunuz ve sadece j-pop k-pop dinler oldum.Eskiden blogda müzikle ilgili yazı hiç olmazken,şu an discovery channel'a benzediğinin(Deeptone'dan alıntılar) ben de farkındayım fakat dediğim gibi kitap konusunda sıkıntılarım var.Bu yüzden hem blog boş kalmasın,hem keşiflerimi sizinle paylaşayım,dinlediğim,takip ettiğim ve sevdiğim şeyleri başkaları da bilsin diye bu aralar neredeyse sürekli dinlediğim müzik grupları hakkında yazılar yazıyorum.Biraz uzattım ama kitap yazıları,kitap yorumları yazmayı bırakmadım,bunu bilmenizi istiyorum.Bloga ilk girince kafası karışanlar olabilir,onlar da okusunlar,bu blog herhangi bir türe yoğunlaşmamıştır,yazar dinlediklerinden,okuduklarından,izlediklerinden,beğendiklerinden ve gördüklerinden yazmaktadır.Dinlediğim gruplar hakkında,okuduğum kitaplar hakkında,izlediğim animeler hakkında,beğendiğim herhangi bir şey hakkında ve gün içinde yaşadıklarım hakkında yazıyorum.Yani kısacası her şeyden yazıyorum.

Şimdi,kitaba geçelim.Cadı'yı beğendiğim gibi Değişim'i de beğendim.Bence Ayın Kız Kardeşleri serisi mükemmel değil,ama gerçekten ilgi çekici.Bu yüzden başlamışken bitireyim istiyorum,ya da en azından D'Artigo kardeşlerinden en sevdiğim olan Menolly'nin kitabına kadar geleyim istiyorum.

Serinin ilk kitabı Cadı'nın kitap yorumu için tıklayınSeri çok uzun,bildiğim kadarıyla hala devam ediyor(yanlış biliyor olabilirim bu yüzden kusura bakmayın) ve sıkılıp yarıda bırakma ihtimalim olabilir.Bu aralar seri olmayan,sadece bir kitap olan hikayeler de okumak istiyorum,okumak istediğim bir sürü kitap var,bu yüzden seriyi yarıda bırakma ihtimalim yüksek.Bu seriyi bitirdikten sonra Herman Hesse'nin Demian adlı kitabına başlamak istiyorum.Demian'a başlamak için yanıp tutuşuyorum,bu yüzden seriyi yarım bırakma ihtimalim gerçekten yüksek.

Kitabı Alan Walker'ın Faded ve Blackpink'in Bombayah(evet yine k-pop :D ) şarkıları ile okudum,yaladım yuttum.Uydu mu bilemem ama ben bu iki şarkı ile okurken gerçekten keyif aldım.

Camille gibi Delilah'ın da kararsızlığı beni çileden çıkardı(iki erkek arasında kalmaktan söz ediyorum).
SPOİLER
Camille'in erkek arkadaşlarına Dumanlı adlı ejderha da eklendi ya,tam bermuda şeytan üçgeni oldu.Ama gerçekten komik oluyor yaa :D
SPOİLER bitti
Ama bence Delilah'a da çok Chase yakışıyor.Chase daha samimi ve tatlı geliyor bana.
Delilah'ın Ölüm Kızı olayına bayıldım.Havalı ve biraz da korkutucu bir durum,fakat ben çok sevdim.
Zachary'e gıcık oldum.Evet,beğenmedim.Klanı da kendisi gibi gıcığın teki.Bir tek Venus hoşuma gitti.

Bu kitap da yine eğlenceli,komik,fantastik,aksiyon ve macera dolu,bir saniyesi boş geçmeyen bir kitaptı.Yasmine Galenorn güzel yazıyor.
O zaman başka yazılarda görüşmek üzere! :)

4 yorum:

 1. heeeey baksanaaaa bana bir k pop j pop ve yani en sevdiğin şarkılar listesi yapsanaaaa hadiiii :) bi deeee, dünkü mim yazımı okumuş muydunduuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa yaparım tabii.Şu an okudum,çok güzel yazmışsın yaa,ben de yazacağım.Yazında ismimi görünce çok sevindim,çok teşekkürler.Koreci değil de Japonum ben bence ama.En kısa zamanda yapacağım listeyi.Canım arkadaşım yaa! :)

   Sil
 2. o zaman taam işte çin işi japon işi kore işi best of şarkı listesi istiyom bana neee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam,bir en sevdiğim 14 j-pop şarkısı listesi,bir de en sevdiğim 12 k-pop şarkısı listesi hazırlıyorum şu an.Heyecanla bekle.

   Sil

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...