FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

16 Kasım 2016 Çarşamba

Kitap Tanıtımı - Emrah Serbes - Müptezeller

Müptezeller

"Üzülme baba," dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "Ona üzülmüyorum ki ben," dedi babam. "Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık." Güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler… Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. Yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

Müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. Lime lime, ufalanarak. Emrah Serbes, kenarların soluğunu, dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor. Yaz biter, güz biter, hep kış gelir.
(Tanıtım Bülteninden)
Kitap adı:Müptezeller
Yazar:Emrah Serbes
Yayınevi:İletişim Yayıncılık
Tür:Roman dizisi
Sayfa sayısı:163
Baskı yılı:2016 (ekim)
Fiyat:11,02 (ince kapak, %24 indirimle)

8 yorum:

 1. Kış biter sonra bakmışız yine yaz gelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen zaman çok çabuk geçiyor. :))

   Sil
 2. Alıntıdaki vurguyu cok begendin ve huzunlendim :( ah ah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alıntıyı ben de çok beğendim,hüzünlendim.Blogunuza bakıyorum,çok güzel :)

   Sil
 3. İçerik kafamı biraz karıştırsa da gerçekten böyle kurcuklanası bir blog burası. Blog keşif etkinliği ile geldim. Film ve kitap yorumlarını takip edeceğim bol bol. Bu arada vaktiniz olursa bana da beklerim. http://levlagridekisiyah.blogspot.com.tr/
  Sağlıcakla kalın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece bir kategoride değil,sevdiğim her şey hakkında yazıyorum,o yüzden bazen benim bile kafam karışıyor.Günlük yaşam blogu da diyebilirsiniz,kitap ve edebiyat blogu da,bir kategorisi yok.Uğradığınız için teşekkürler,bakıyorum blogunuza.Siz de sağlıcakla kalın. :))

   Sil

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...