FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

24 Mart 2014 Pazartesi

Vampir akademisi-toplu eleştiri

Merhaba değerli okuyucularım.Bir kitap kurdu olarak hepimiz kitap okuyoruz ve onların eleştirilerini paylaşıyoruz.Benim uzun süre önce okuduğum Vampir Akademisi adlı kitabımın paylaşımını yapmak da biraz zaman aldı.Ve bu gün  Vampir Akademisi`nin kargo kutusunun ağızını açıp oradaki Vampir Akademisi anıları ve kitaplari hakkında toplu bir paylaşım yapmak istedim.Kalbimde ayrı bir yer edinen Vampir Akademisi kitabına dönüp baktığımda hayrete düşmemin sebebi Vampir Akademisi`nin sadece ilk kitabının kısa bir eleştirisini yapmış olmam.İlk kitap olan Kan kardeşler`in eleştirisi`ni yaparak işim bitmedi.Serinin diğer kitaplarını da paylaşmam gerek.Bu yüzden Vampir akademisi için toplu eleştiri dediğim bir uygulama hazırladım.Vampir Akademisi`nin bütün kitaplari`ni bu toplu eleştiride birleştirdim.Kan kardeşler`in eleştirisini yaptığım için Buz Öpücük ile başlıyacağım.Buyrun bakalım. :D


BUZ ÖPÜCÜK

Buz öpücük kitabı Vampir Akademisi`nin tüm kitapları gibi harika bir kitap.Buz öpücük bende hep hüzün uyandırdı çünki buz öpücük kitabı`nda Richelle Mead`in beni çok sinirlendiren bir hatası oldu:MASON ASHFORD. Kitabı okuyanlar ne demek istediğimi anlamıştır.Mason kitabın sonunda ölüyor.Strogoi`ler tarafından öldürülen Mason beni hep sinirlendiren bir durumdur.NE OLURDU ONU ÖLDÜRMESEYDİN, MEAD?!

GÖLGE ÖPÜCÜK


 Gölge öpücük sevdiğim bir kitaptır.Hepsini severim zaten.Gölge öpücük kitabında size şu repliği söyleye bilirim:BURİA!

Bu repliğin anlamını anlayanlar olmuştur.Kitabı okuyan herkes bunu biliyordur.Akademiye düzenlenen saldiri ve Dimitri`nin Strogoi olması.Kitapta eksi bence bir tek bu.Mason`ın ruhunun ona söylemek istediğini ben ve bir kaç kişi anlamıştır.

"Öldü mü?"
Mason hayır anlamında başını iki yana salladı.

"Yaşıyor mu?"
Mason yine hayır anlamında başını iki yana salladı.

"O halde Dimitri...Strogoi mi oldu?"
Mason biraz duraksadı, sonra başını evet anlamında yukarı aşağı salladı.
Anlayan anladı. :(

KAN SÖZÜ

Vampir akademisi kitapları arasında en çok duyguyu yaşadığım kitap:merak,korku,adrenalin,sevinç,sinir ve üzgünlük.Bu duyguları birlikte yaşamama sebep bu kitapta bir sürü olay olması.Ros`un Dimitri`yi araması,Dimitri`nin Rose`a ne yapacağı korkusu,Sidney`in gelmesine sevinmem ve Dimitri`nin haline üzülmem.Kitabı okuyanlar Sidney`in kim olduğunu bilir ama ben okumayanlar için anlatayım.Sidney bir insan.O simyacılardan biri.Simyacılar`ın görevi vampirleri insanlardan saklamak.Bu yüzden vampirler simyacılar ile bir ittifak kurdu.Sidney`in Rose`un karşısına çıkmasında sebep ise Zmey`in, yani Abe`nin Sidney`i Rose`a göndermesi.Hepsini okuyun öğrenin, kitap harika. :D


RUH BAĞI

Bu da Ruh bağı.İtiraf etmeliyim ki, bu kitap kapağı olmamış.Dimitri seçimi iğrenç, Rose zerre benzemiyor.Ama kitabı eleştirmek için önce okumak gerek.Ruh bağı`nda artık sonsuz çilemizden kurtuluyoruz.Çünki sevdiğimiz kız Lisa Dimitri`yi tekrar eski haline getiriyor.Dimitri tekrar Dampir oldu ama akademi ona inanmaz ki.Bakalım ne olacak.Bu arada Dampir olmuş Dimitri çocuk gibi ve Lisa`ya bir kurtarıcı gözüyle bakıyor.Bu yüzden çok sinirlendim.BİLMİŞ OL, RİCHELLE MEAD!

 SON FEDAKARLIK

En son kitaba geldik çattık.Bu kitap en sevdiğim.Bu kitapta Lisa`nın kardeşi olan Jill`i buluyoruz.Yanlış okumadınız,JİLL LİSA`NIN GAYRİ MEŞRU KARDEŞİ.Onun  sayesinde Lisa kraliçe ola bilir.Ay bir de söylemeyi unuttum, KRALİÇE TATİANA ÖLDÜ! 

Ve bilin bakalım suç kimin üstüne atildıııı. ROSEMARİE HATHAWAY!

Böylece Rose hapisten çıkarıp Jill`i buluyor ve Tatiana`nın katilini ortaya çıkarıyoruz!


KOLAY GELSİN BİZİMKİLERE! :DSize iyi geceler diliyor ve yayınımı burada bitiriyorum.Vampir akademisinin ikinci serisini de okuyacağım, merak etmeyin.Onu da bekleyin ve birinci seriyi okuyun.Son olarak bir de filmden bir paylaşım paylaşıp bitireceğim.Hoşça kalın!

LOOK ALEVE!!! 

-Alida-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...