FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

15 Ekim 2013 Salı

Vampire Academy:Blood Sisters


Vampire Academy kitabı benim hayatımı değişdirdi.Hayata başka bir yandan bakmamı sağladı.Yanlış anlamayın,  sadece ısırmaktan ve kan tadından bahs etmiyor.Aksine, kitabı okuduğunuzda 'acaba yanlış kitabı mı indirmişim?' diye bilirsiniz.Çünki kitap isminde vampirlerden bahs etse de  vampire ait aslında hiç bir şey yok.


Bakın, bazıları vampir kitaplarını iğrenç bulsa da bu kitap bana dostluğu öğretdi.Yanlızca dostluğu da değil, bana aşkı öğretdi bu kitap.Şimdi ne düşündüğünüzü biliyorum.Kitaplar insanlara bilgiden başka bir şey öğretmezçBiz diğer şeyleri kendimiz öğreniriz.Hiç de öyle değil arkadaşlar.Çünki insan kitaplardan bilgiler alır evet, ancak bazen insan öyle bir kitap okur ki, asla unutmaz.Ve kitapda bir çok duyguyu öğrenir.Beceri ya da bilgi öğrenmek bir yana nsan burda kendini buluyor.Çünki bu kitapinsanın bütün duygularını içeriyor.Tatlı, neşeli, acılı, şaşkın her bir duygu bu kitapda birleşiyor.Şimdi, vampire academy kitabını okumayanlar bu paylaşımı okusunlar lütfen.


Kitap vampirlerden bahs ediyor evet.Ancak kitabı iyice okursanız kitabın sadece dostunu korumaya çalışan bir yarı insan, yarı vampirden bahs etdiğini anlarsınız.Başını çok sıkıcı bula bilir, hatta fazla sıkılıp bıraka bilirsiniz.Ama sakın bunu yapmayın çünki çok şey kaçırırsınız.

Kitap dostunu korumak isteyen çok güzel bir kızı anlatıyor.Rose Hathaway.Rose, arkadaşı Lissa Drogomir'i okudukları vampir akademisinden kaçırıyor.Şimdiden 'ama neden?!Salak mı bu kız?!' dediğinizi duyar gibiyim.Ama lütfen, Rose salak değil.Kitabı okursanız gerçekten Rose'nin neden bunu yapdığını anlayacaksınız.Çok sağlam bir sebebi var bu haraketin.Rose ve Lissa kaçıpkendileri yaşamaya çalışıyorlar.Derken size bir şey açıklamak istiyorum.Lissa bir Moroi.Yani her gün kan içmesi gereken vampir.Rose ise bir dampir.Yani yarı insan yarı vampir.Rose, hiç kan içmeden yaşıya biliyor.Ancak Lissa böyle yaşayamadığından Rose'dan beslenmesi gerek.Bu da onların dünyasında çok utanç verici bir iş.Yani bir Moroi'nin  bir dampirden kan içmesi.

Diğer dampirler onları bulup saraya döndürüyorlar.Rose ve Lissa okuldan çok geri kaldıkları için Rose'un bir özel öretmeni var.İnanılmaz derecede yakışıklı Dimitri Belikov.Dimitri Belikov, çok çekici bir adam ve...Bilin bakalım ne oluyor!Rose bu yakışıklılığa dayanamayıp öğretmenine aşık oluyor, ama Dimitri bu aşkın hiç doğru olmadığını düşünüyor.Rose'dan uzaklaşmaya çalışsa da aralarında büyük bir çekim var!

Bir de annesi ve babası stirigoi olan bir yakışıklı gencimiz var.Ah, tabi!Size stirigoi'lerden bahs etmedim değil mi? Stirigoi'ler, moroilerden yüz kat çok kan içen vampirler.Ayrıca çok kötü vampirlerdir.Moroilerin de, dampirlerin de, insanlaın da kanını içe bilirler.Bizim şu talihsiz gencin anne ve babası bu iğrenç yaratıklardan oldular.Dampirler moroileri korumalılar.Ve dolayısıyla moroilerin de kanını içen bu yaratıkları öldürmek onların işi.Rose da bunlardan biri olacak.Ama daha uzun bir eytimi var.Hem akademinin öğretmenleriyle, hem de kendi aşık olduğu özel öğretmeniyle.Bizim talihsiz genç ise Chiristian Ozera!Ailesi stirigoi olduğu için ona ve teyzesine pek moroi gibi bakmıyorlar.Yani daha alt tabakadan gibi bakıyorlar.

Onların bu dampirlik ve moroilik macerasına siz de katılın!Ben katıldım ve katıldığım için de çok mutluyum.5. kitapdayım ve harika şeyler oluyor.En çok duygulandığım ve sevindiğim kitaplardan biridir.Tavsiye ederim.Size sevmeyi ve sevilmeyi öğretecek. :)

-Alida-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...