FUDANJUKU

FUDANJUKU
Kesinlikle dinleyin.

Bangtan Sonyeondan

Bangtan Sonyeondan
Kesinlikle dinleyin.

10 Aralık 2016 Cumartesi

İzledik bitti - Dhoom 3 - Dünyanın en güzel filmi


Dhoom 3 ile ilgili görsel sonucu

Herkese merhaba.

Bu gün dün izlediğim ve bayıldığım bir filmden bahsedeceğim.Gerçekten harika,mükemmel,inanılmaz...

Aamir Khan filmleri izleyenler biliyordur büyük ihtimalle ama izlemeyenlere de bir tavsiyem var;izleyin.Harika bir şey ya,ben böyle film görmedim.

1990 yılında Büyük Hint Sirki'nin (The Great Indian Circus) sahibi İkbal Harun Khan'ın Western Bank of Chicago'ya yüklü miktarda para borcu vardır. Bu yüzden sirk borçlar nedeniyle kapanmanın eşiğindedir. İkbal Khan kaliteli gösteriler sayesinde çok para kazanarak borçları ödemeyi planlanmaktadır. Bunu göstermek için bankanın sahibi Anderson'u gösteriye davet eder. Kaliteli gösteriler sayesinde sirki ilerleterek çok para kazanacağına, borçların kısa zamanda ödeneceğine Anderson'u ikna ederek sirkin kapanmasının ertelenmesini sağlamaktır. Anderson gösteriye gelir. İkbal Khan birkaç sihir numarası gösterir. Daha sonra Dünya'da daha önce yapılmamış bir gösteri yapacağını söyler. İkbal Khan oğlunu bir kutuya koyar ve kutuyu kapatır. Daha sonra kutu açıldığında çocuk orada yoktur. Daha sonra oğlu arka taraflardan çıkar, gelir. Gösteri burada biter. Ancak Anderson ikna olmaz, kararının kesin olduğunu söyler. Bankacılar giderken İkbal'in oğlu Sahir bankacılara sirki kapatmamaları için yalvarıp yakarır. İkbal, Sahir'e bankacılara yalvardığı için kızar. Sonra İkbal, Anderson'a silah çeker. Ancak onu vurmaz ve başına sıkarak intihar eder.

2013 yılında Sahir Khan tarafından Western Bank of Chicago ve şubeleri soyulmaya başlamıştır. Sahir paraları aldıktan sonra taşıyabildiği kadar parayı yanına alır, taşıyamadığını ise yüksek bir yerden aşağıdaki kalabalığa dağıtırdı. Kaçarken siyah motor kullanırdı. Başında hep bir kask olduğu için polisler yüzünü hiç görmemişti. Soygunlara bir türlü engel olunamaz ve Hindistan'dan Jai Dixit ve Ali Ekber isimli iki polis çağrılır. Bu sırada Sahir, çaldığı paralarla Büyük Hint Sirki'ni yeniden kurar.

Spoiler vermeden nasıl hissettiklerimi anlatacağım bilmiyorum.Öncelikle şunu söyleyeyim,gerçekten hüngür hüngür ağladım.Evet,filmlere ağlamaktan hoşlanmayan ve kendimi tutmaya özen gösteren biri olarak ağladım.Ama gerçekten,ağlanacak bir filmdi yaa.

Aslı'nın daha önce izlediği bir filmdi ve bir kaç gün önce müziklerini tekrardan dinlemeye başladı.Bana videoları falan gösterdi hadi izleyelim dedi.Ben de tamam dedim.Demez olaydım.

Dediğim gibi,filmlere ağlamayı sevmem ama gerçekten muhteşem bir şey yaa.Bunu düşünen o beyinle tanışmak istiyorum,Aamir Khan'ın becerisine ise hayran kaldım,o nasıl bir aktör,o nasıl bir başarı yaa.Tek kelimeyle mükemmeldi.Şu an keşke daha önce izleseydim diyorum.

Bittikten sonra resmen 'ya niye gösterdin ki, şimdi bunu bana?'dedim Aslı'ya.Sonu çok güzeldi yaaa,mükemmel ötesi bir şey.İzlemeden ölmeyin.

Dhoom 1, Dhoom 2 de varmış ve sanırsam hala çekiliyor.Dhoom 3 böylese 1 ve 2 nasıldır kim bilir.Sanırım hepsini yiyip bitireceğim.

Başka söyleyebileceğim bir şey yok,ha birde,ben Samar'ı daha çok sevdim.

İzleyin,izletin lütfen. :)
Başka yazılarda görüşmek üzere!Jaa ne minna! ^_^

6 yorum:

 1. Adını hep duyduğum bir filmdi. ama izlememiştim. şimdi gidip listenin başına alıyorum :) bu güzel film yorumun için teşekkür ederim. izleme konusunda fikrimi değiştirdin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.Kesinlikle izlemelisiniz. :)

   Sil
 2. izlemedim üçünü de izliycem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle izle!Şiddetle tavsiye ediyorum,ben de 1 ve 2'yi bi ara izlemek istiyorum. :)

   Sil
 3. Kız olarak katrina olmasaymış keşke , onun dışında ben filmi çok sevdim ama bu kadını sevemiyorum bir türlü :( Birde Amerikan polisinin yakalayamadığı adamı köyde , tuk tukla adam kovalıyan biri getirmeleri çok saçma olmuş :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmem,kızı seviyorum ben.Her şeyi ile güzel film. :)

   Sil

Oralarda Mavi Birşeyler bulamadım ama...